Magyarország az Unió legcsóróbb és legkorruptabb országa
Amely országnak egyik csúcsminisztere éppen most került fel az amerikai szankciós listára, mint ezt a lopást facilitáló, köztörvényes bűnöző.
Reagált a feljelentésre lapunknak Jakab Péter, aki szerint ő csak egy munkaszerződést szeretett volna meghosszabbítani, négy munkavállalót pedig felvenni a frakcióhoz.
A Budapesti Rendőr-főkapitányságra (BRFK) tette át a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) azt a hivatali visszaélés és hűtlen kezelés miatt tett feljelentést, amellyel még Tényi István fordult a hatósághoz Jakab Péterrel összefüggésben – tájékoztatta a Mediaworks-Hírcentrumot Kovács Katalin, a KNYF szóvivője.
Mint ismert, Tényi István azután tett feljelentést, hogy a Magyar Nemzet beszámolt arról, hogy Jakab mintegy nyolcvanmillió forintot próbált kijuttatni a Jobbikból pár nappal azelőtt, hogy leváltották a frakció éléről.
A feljelentésében Tényi hangsúlyozta,
A lap ismertette, hogy a volt frakcióvezető a leváltása előtti hétvégén a Képviselői Irodaházban írta alá az erről szóló papírokat, amelyeket soron kívül küldtek be az Országgyűlés Hivatalához, hogy azokat minél előbb jóváhagyják. Legalábbis addig, mielőtt Jakab elveszíti frakcióvezetői posztját és ezzel a jogot is, hogy egy személyben írjon alá szerződéseket – írta Tényi – a Magyar Nemzet cikkét idézve – a Központi Nyomozó Főügyészségnek.
A Mediaworks-Hírcentrum cikkében arra is rámutatott, hogy az Országgyűlés Hivatala a képviselőcsoportok által kötött szerződések tartalmát nem ellenőrzi, mindössze azt, hogy az adott frakciónak van-e fedezete a megjelölt összeg kifizetésére. Jakab ezt az ellenőrzést igyekezett siettetni, mivel tisztában volt azzal, hogy napjai vannak hátra frakcióvezetőként.
A feljelentés arra is kitért, hogy mielőtt Jakab nyolcvanmilliós terve révbe ért volna, a Jobbik frakciója megakadályozta az egykori pártelnök ismerőseinek „meggazdagodását”, mégpedig úgy, hogy visszatartották azt a keretet, melyből havonta visszaad a frakciónak. A jobbikos képviselőket ugyanis lemondatják az asszisztensi keret egy részéről, valamint az iroda bérlésének keretéről – áll Tényi István ügyészséghez eljuttatott beadványában.
A Hírcentum úgy értesült, hogy, azért fordult Tényi a Központi Nyomozó Főügyészséghez, mert Jakab parlamenti képviselő, így mentelmi joga van, így ellene csak a főügyészség nyomozhat.
Időközben Jakab Péter válaszolt megkeresésünkre.
Kérdéseinkre az alábbi választ adta:
„Egy munkavállalónak szerettem volna frakcióvezetőként a már létező munkaszerződését meghosszabbítani.
Négy munkavállalót pedig szerettem volna felvenni a frakcióhoz dolgozni nagyságrendileg 300 ezer forintos fizetéssel.
A Jobbik a dolgozók felvétele helyett a dolgozók elbocsátását választotta.”
Nyitókép: MTI / Illyés Tibor